بررسی و نقد بهاییت
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
زمان ثبت : یکشنبه 12 خرداد‌ماه سال 1387 در ساعت 07:39 ق.ظ
نویسنده : --
عنوان : آیا مادر بهاالله پاکدامن بوده است ؟!
خواننده از مطالعه و دقت در نوشته های بهاء در شگفت می ماند که با توجه به عدم تاویل و تفسیر در سخنان آن جناب ادعاهای وی تابع چه شرایطی بوده است؟
گاه وحی بر او نازل ، گهی بیچاره و نوکر وغلام و عبد فانی و ناگاه خدا و خدا آفرین می شد .
آقای میرزا حسینعلی می گوید: «لازال این غلام» (بهاء) کلمه که مغایر ادب باشد دوست نداشته و ندارد،الادب قمیصی به زینا هیکل عبادنا المقربین ادب پیراهن من است که بوسیله آن بندگان مقرب خود را زینت دادیم». "(صفحه315اقتدارات) آقای عباس افندی در تایید سخنان پدر می گوید: زبان را به گفتار زشت و سب ولعن احدی نیالائید. (صفحه344سفرنامه عبدالبهاء،جلد دوم و صفحه121حیات بهائی)حال ببینیم این فرد مدعی ، چقدر به ادعایش عمل کرده است :
میرزا حسینعلی علما و دانشمندان مسلمانان را ، گرگ و بچه گرگ می نامید (سراسر لوح آقا نجفی مجتهد اصفهانی که میرزا حسینعلی او را گرگ خطاب کرد ،صفحه235کتاب نورین تیرین،صفحه516و495رحیق مختوم جلد اول)ضمن دشنام به بابیان برادر خود میرزا یحیی را به لقب گوساله سرافراز و مفتخر نمود (صفحه553رحیق مختوم جلد اول)و ادعا کرد میرزا یحیی زن میرزا علی محمد باب را تصرف و دست تعدی به سویش دراز کرد و بعد به یکی از پیروان خود بخشید. (صفحه49اقتدارات و صفحه105قرن بدیع جلد دوم )
مطلبی که در قسمت ذیل آمده است از طرفی نشان دهنده ادب بهاء و از طرف دیگر به موضوع اصلی بحث ما ( آیا مادر بهاالله پاکدامن بود ؟ ) مربوط می شود :
میرزا حسینعلی می نویسد: من ینکر هذا الفضل الظاهر المتعالی المنیر ینبغی له بان یسئل عن امه حاله ..قل من کان فی قلبه بغض هذا الغلام (بهاء)فقد دخل الشیطان علی فراش امه ... (صفحه78-79گنج شایگان و صفحه355جلد4مائده آسمانی)هرکس بهاء را منکر شود سزاوار است از مادرش وضع خود را بپرسد و هرکس دشمن او باشد قطعا شیطان در بستر و رختخواب مادرش رفته است .
لازم به تذکر است بنویسیم سرسخت ترین دشمنان بهاء خواهرش ( عزیه خانم ) و برادرش ( میرزا یحیی صبح ازل ) و محمد علی پسرش و نزدیکترین افراد خانواده اش بودند بیان اختلافات عبدالبهاء و شوقی با نزدیکترین افراد خانواده اش از بحث ما خارج است . « تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل »
برای شناسای و پی بردن به پاکدامنی خاندان بهاء یک بار دیگر مطلب فوق را که مورد قبول تمام بهائیان باشد مطالعه فرمائید .